Kim

ed

Bu site Ediz Dikmelik tarafından hazırlanmakta ve güncellenmektedir.

Ediz, Bornova Anadolu Lisesi‘nden mezun olduktan sonra, lisansını ODTÜ Felsefe bölümünden, yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi Bilişsel Bilimler programından aldı. İkinci yüksek lisansını The University of British Columbia‘da, Felsefe alanında tamamladı. Yüksek lisans tezi, hayvan davranışı çalışmalarındaki antropomorfizmin felsefi analizi üzerinedir.

Çocuklar için Felsefe programıyla Kanada’da tanıştı ve Vancouver School Board bünyesinde ilkokul öğrencileri için Çocuklar için Felsefe etkinlikleri yaptı. İzmir’e taşındıktan sonra Bahçeşehir KolejiBornova Anadolu Lisesi, Başka Bir Okul Mümkün Derneği, ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı gibi kurumlarda Çocuklar için Felsefe programları geliştirip uyguladı.

Okul öncesi dönemden üniversite çağına kadar tüm yaş gruplarından öğrencilerle felsefe tartışmaları yürütmüş olan Ediz, bir yandan daha uzun yıllar öğretmenlik yapmayı, bir yandan da deneyimlerini diğer öğretmenlerle paylaşmayı amaçlıyor.


Çocuklar için Felsefe maceramda, sayamayacağım kadar çok sayıda insan bana yardımcı oldu. Bazı insanlar sürekli devam eden destekleriyle, bazılarıysa Çocuklar için Felsefe programını değerli görüp kurumlarında bu programa yer açmalarıyla normal şartlarda mümkün olmayacak işleri mümkün kıldılar. Minnet ve teşekkürlerimle:

Aytunç Engin
Zeynep Üngör Hülagü
Didem Dinçman
Nur Ceren Demirci
Fezanur Başaran
Teresa Milden